Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Warszawa 13 grudnia, podczas stanu wojennego. Tak wyglądały ulice miasta 36 lat temu [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 2017-12-13, Data modyfikacji: 2018-12-15
A A AWydrukDrukuj  
 
"Rada Państwa, w zgodzie z postanowieniami Konstytucji, wprowadziła dziś o północy stan wojenny na obszarze całego kraju" - mówił generał Wojciech Jaruzelski w przemówieniu nadawanym w radiu i telewizji 13 grudnia 1981 roku. Stan nadzwyczajny trwał do 22 lipca 1983 roku. W czasie jego trwania z rąk milicji oraz SB zginęło kilkadziesiąt osób. Odbywały się też masowe aresztowania opozycjonistów (w sumie ponad 10 tys. osób), utrudniony był kontakt (nie działały telefony) oraz możliwość podróżowania. Wprowadzono też godzinę policyjną, po której nie można było wychodzić z domów. W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, pokazujemy jak wyglądały ulice Warszawy w tamtych czasach. Kliknij w zdjęcie, aby przejść do galerii.

Pełna treść wiadomości na: zuromin.naszemiasto.pl/artykul/warszawa-13-grudnia-podczas-stanu-wojennego-tak-wygladaly,4344839,gal,t,id,tm.html?kategoria=1
zuromin.naszemiasto.pl, Źródło artykułu: zuromin.naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat żuromiński - powiat w północno-zachodniej części województwa mazowieckiego z siedzibą w Żurominie. W skład powiatu wchodzą gminy:  Żuromin, Bieżuń, Kuczbork - Osada, Lubowidz, Lutocin i Siemiątkowo zajmując obszar 805 km2

Ok 75% całej powierzchni powiatu stanowi obszar chroniony należący do Górznieńsko - Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego oraz tereny Zielińsko - Rzęgnowskiego Międzyrzecza Skrwy i Wkry, nadwkrzański oraz okolice Rybna i Lidzbarka.

Gospodarka powiatu ma głównie charakter rolniczo-przemysłowy; priorytetowe znaczenie mają inwestycje w zakresie przetwórstwa żywności (siedzibę maja tu m.in. Bakoma oraz Dorpol).

Bliskość stolicy czyni powiat regionem atracyjnym pod wzgledem inwestycyjnym.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola