Belka
Wtorek, 19 Marca 2024   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Jak tanio odnowić kaloryfer?

Data publikacji: 2017-11-03, Data modyfikacji: 2017-11-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Jak tanio odnowić kaloryfer?

Moment, w którym wprowadzamy się do mieszkania kupionego na rynku wtórnym, często wiąże się z dużymi nakładami na remont wnętrza. Nie musimy jednak całkowicie zmieniać jego wyposażenia. Jeśli odnowimy kaloryfery, zamiast zastępować je nowymi, zaoszczędzimy naprawdę sporo pieniędzy i czasu.

Przy remoncie nie powinniśmy pomijać stałych elementów wyposażenia. Samo odświeżenie ścian nie da pełnego, ciekawego wizualnie efektu, jeśli nie zatroszczymy się o szczegóły. Do renowacji grzejników będziemy potrzebowali drobnoziarnistego papieru ściernego, szmatki, detergentu, stalowej szczotki, pędzla kaloryferowego (tzw. kaloryferowca) i emalii do kaloryferów.

Jak rozpocząć pracę?

Na początku przeszlifujmy powierzchnię i usuńmy stare powłoki farb. Odtłuśćmy ją, przemywając wodą z dodatkiem detergentu. Spawy i zadziory wygładźmy szczotką stalową.

Jakiego produktu użyć?

Jeśli kaloryfer jest już suchy i oczyszczony, można przystąpić do malowania. Do tego świetnie nada się biała emalia akrylowa, np. Nieżółknąca do kaloryferów Dekoral z serii Zadania Specjalne. Jest odporna na temperaturę aż do 100 st. C. Można nią pokryć elementy metalowe, miedziane i żeliwne.

Jak uzyskać dobre krycie?

Najpierw starannie wymieszajmy emalię, używając do tego drewnianej listwy. Pomalujmy powierzchnię, posługując się pędzlem kaloryferowym. Po czterech godzinach od nałożenia produktu możemy zaaplikować drugą warstwę. Powłoka schnie około 12 godzin, a pełne właściwości uzyskuje po 72 godzinach. Optymalne będą dwie lub trzy warstwy emalii.

Kiedy przeprowadzić remont?

Pamiętajmy, żeby podczas malowania zachować odpowiednią temperaturę powierzchni – nie większą niż 30 st. C. W przeciwnym razie powłoka wyschnie za szybko i nie będzie trwała. Najlepiej zdecydować się na remont latem lub na kilka godzin przed malowaniem zakręcić kaloryfer.

Dekoral, Źródło artykułu: infowire.pl, Autor zdjęć: Dekoral
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat żuromiński - powiat w północno-zachodniej części województwa mazowieckiego z siedzibą w Żurominie. W skład powiatu wchodzą gminy:  Żuromin, Bieżuń, Kuczbork - Osada, Lubowidz, Lutocin i Siemiątkowo zajmując obszar 805 km2

Ok 75% całej powierzchni powiatu stanowi obszar chroniony należący do Górznieńsko - Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego oraz tereny Zielińsko - Rzęgnowskiego Międzyrzecza Skrwy i Wkry, nadwkrzański oraz okolice Rybna i Lidzbarka.

Gospodarka powiatu ma głównie charakter rolniczo-przemysłowy; priorytetowe znaczenie mają inwestycje w zakresie przetwórstwa żywności (siedzibę maja tu m.in. Bakoma oraz Dorpol).

Bliskość stolicy czyni powiat regionem atracyjnym pod wzgledem inwestycyjnym.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola