Belka
Niedziela, 13 Czerwca 2021   imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

BNP Paribas wspiera transformację energetyczną

Data publikacji: 2017-10-13, Data modyfikacji: 2017-10-13
A A AWydrukDrukuj  
 
BNP Paribas wspiera transformację energetyczną

Grupa BNP Paribas ogłosiła wprowadzenie nowej globalnej polityki finansowania w obszarze poszukiwań, produkcji, handlu i transportu węglowodorów niekonwencjonalnych. Bank zaprzestaje finansowania klientów, którzy nie podejmują aktywnych działań na rzecz transformacji w kierunku gospodarki niskoemisyjnej. Podjęte przez Grupę kroki mają na celu przeciwdziałanie zmianom klimatycznym, szczególnie w sektorze energetycznym. 

Bank nie będzie uczestniczył w finasowaniu projektów wydobycia ropy ze złóż łupkowych i piasków roponośnych, zaprzestaje również finansowania projektów pozyskiwania ropy i gazu ze złóż w Arktyce. Dodatkowo, Grupa wycofuje się także z finansowania kopalni węgla i elektrowni węglowych.

BNP Paribas ogranicza swoją działalność w obszarze finansowania oraz inwestycji zgodnie z wytycznymi Międzynarodowej Agencji Energetycznej, których celem jest utrzymanie globalnego ocieplenia na poziomie poniżej 2°C do końca tego stulecia. Aby osiągnąć ten cel, należy ograniczyć wykorzystanie paliw kopalnych, zaczynając od ropy i gazu ze złóż łupkowych oraz ropy z piasków bitumicznych, których wydobycie i produkcja emitują duże ilości gazów cieplarnianych i negatywnie wpływa na środowisko.

Od dawna jesteśmy partnerem dla sektora energetycznego. Jako Bank o zasięgu międzynarodowy naszą rolą jest wspieranie transformacji energetycznej oraz przyczynienie się do zmniejszenia emisyjności gospodarki. Dlatego też, chcemy wspierać i pracować dla tych partnerów z sektora energetycznego, którzy podjęli decyzję o priorytetowym uwzględnieniu kwestii środowiskowych w swojej polityce biznesowej - podkreśla Jean-Laurent Bonnafe, prezes BNP Paribas. 

BNP Paribas będzie dalej wspierać partnerów z sektora energetycznego, którzy podejmują zasadnicze kroki w stronę transformacji energetycznej. Nowe środki uzupełniają podjętą przez Grupę decyzję o zwiększeniu łącznego finansowania dla energii odnawialnych do 15 mld EUR do 2020 roku oraz przeznaczeniu 100 mln EUR na inwestycje w startupy pracujące nad innowacyjnymi rozwiązaniami z obszaru transformacji energetycznej.

Bank BGŻ BNP Paribas, Źródło artykułu: infowire.pl, Autor zdjęć: Bank BGŻ BNP Paribas
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat żuromiński - powiat w północno-zachodniej części województwa mazowieckiego z siedzibą w Żurominie. W skład powiatu wchodzą gminy:  Żuromin, Bieżuń, Kuczbork - Osada, Lubowidz, Lutocin i Siemiątkowo zajmując obszar 805 km2

Ok 75% całej powierzchni powiatu stanowi obszar chroniony należący do Górznieńsko - Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego oraz tereny Zielińsko - Rzęgnowskiego Międzyrzecza Skrwy i Wkry, nadwkrzański oraz okolice Rybna i Lidzbarka.

Gospodarka powiatu ma głównie charakter rolniczo-przemysłowy; priorytetowe znaczenie mają inwestycje w zakresie przetwórstwa żywności (siedzibę maja tu m.in. Bakoma oraz Dorpol).

Bliskość stolicy czyni powiat regionem atracyjnym pod wzgledem inwestycyjnym.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola