Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Żuromin, Bieżuń, Kuczbork-Osada, Lubowidz, Lutocin
Belka
Środa, 15 Sierpnia 2018   imieniny: Maria, Napoleon, Stefan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

KUCZBORK MUSI ODDAĆ PONAD 1,5 MLN

Data dodania: 2018-08-14
FINANSE\\\Zmiana przepisów dotyczących opodatkowania elektrowni wiatrowych uderzyła w wiele samorządów w Polsce. W naszym powiecie najbardziej stratna jest gmina Kuczbork. więcej »
 
 

Tak oszukują na rynku najmu mieszkań. Poznaj...

Data dodania: 2018-08-13
Na osoby szukające mieszkania do wynajęcia na każdym kroku czyhają oszuści. Na co uważać, żeby nie paść ich ofiarą? więcej »
 
 

ZAMOŻNOŚĆ NASZYCH GMIN

Data dodania: 2018-08-13
Ranking GUS ukazuje biedę na terenie powiatu żuromińskiego. Najgorzej wypada gmina Żuromin. Jest daleko w tyle za pozostałymi samorządami. więcej »
 
 

LATO W BIBLIOTECE. WAKACJE Z FRANKLINEM

Data dodania: 2018-08-13
W żuromińskiej Bibliotece dzieci spotkały się z żółwikiem Franklinem. Obejrzały film, czytały o jego przygodach, rysowały i jadły słodkie pyszności. więcej »
 
 

BIEŻUNIANIE SIĘ WZMACNIAJĄ

Data dodania: 2018-08-13
PIŁKA NOŻNA\\\Wkra Bieżuń przed nowym sezonem wzmacnia swoje szeregi. Trzech nowych graczy dołącza do kadry zespołu. Są to Jarosław Brzemiński, Bartosz Budziński i Paweł Twaro... więcej »
 
 

DERBOWE SPARINGOWE STARCIE. WKRA POKONAŁA BORUTĘ

Data dodania: 2018-08-13
PIŁKA NOŻNA\\\ Na tydzień przed rozgrywkami Ligi Okręgowej formę Wkry Bieżuń sprawdziła Boruta Kuczbork. Bieżunianie pokonali ekipę Mariusza Kołakowskiego 1:0. więcej »
 
 

ŻUROMIŃSKI FESTIWAL STRZELECKI- 12 GOLI WKRY

Data dodania: 2018-08-13
PIŁKA NOŻNA\\\ Wkra Żuromin rozbiła w pył Iskrę Narzym występującą w rozgrywkach warmińsko-mazurskiej Klasy A. Podopieczni Macieja Grzybowskiego pokonali rywali aż 12:1. więcej »
 
 

NOWI NA POKŁADZIE WKRY ŻUROMIN

Data dodania: 2018-08-13
PIŁKA NOŻNA\\\Nowi gracze w zespole Wkry Żuromin. Michał Michalak, Michał Gołębiewski, Tomasz Więckiewicz, Szymon Masiak i Krzysztof Dąbkowski dołączają do ekipy. Ponadto po w... więcej »
 
 

Trutki na psy Warszawa. 12 miejsc, w których...

Data dodania: 2018-08-11
Od dwóch lat sukcesywnie alarmujecie i informujecie o trutkach na psy pojawiających się w różnych częściach Warszawy. Postanowiliśmy zebrać wszystkie zawiadomienia... więcej »
 
 

TO JA ZOSTAŁEM POMÓWIONY

Data dodania: 2018-08-10
WIADOMOŚCI\\\-Nie jestem hejterem- mówi Marek Markowski jeden z trzech mieszkańców Żuromina, którzy zostali pozwani przez Anetę Goliat za rzekome oczernianie jej na forum interneto... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 506
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat żuromiński - powiat w północno-zachodniej części województwa mazowieckiego z siedzibą w Żurominie. W skład powiatu wchodzą gminy:  Żuromin, Bieżuń, Kuczbork - Osada, Lubowidz, Lutocin i Siemiątkowo zajmując obszar 805 km2

Ok 75% całej powierzchni powiatu stanowi obszar chroniony należący do Górznieńsko - Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego oraz tereny Zielińsko - Rzęgnowskiego Międzyrzecza Skrwy i Wkry, nadwkrzański oraz okolice Rybna i Lidzbarka.

Gospodarka powiatu ma głównie charakter rolniczo-przemysłowy; priorytetowe znaczenie mają inwestycje w zakresie przetwórstwa żywności (siedzibę maja tu m.in. Bakoma oraz Dorpol).

Bliskość stolicy czyni powiat regionem atracyjnym pod wzgledem inwestycyjnym.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola