Belka
Czwartek, 18 Października 2018   imieniny: Juliana, Lukasza, Bogumiła
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

CZY BUDŻET KRYJE MILIONY?

Data dodania: 2018-10-17
WYDARZENIA\\\ O „ukrywanie” pieniędzy w budżecie Kuczborka, pytał na sesji radny Leszek Safuryn. Skarbnik gminy Aneta Sałach kategorycznie temu zaprzeczyła. Końcówka kadencji s... więcej »
 
 

POWIATOWA KONWENCJA PIS

Data dodania: 2018-10-17
WYBORY\\\ W czwartek 11 października struktury Prawa i Sprawiedliwości z powiatu żuromińskiego zaprezentowały swoich kandydatów oraz program wyborczy. Prawica idzie szeroko, wśród... więcej »
 
 

GRYPA ATAKUJE. NIE DAJ SIĘ!

Data dodania: 2018-10-17
ZDROWIE\\\ Jesień, to czas infekcji i zachorowań na grypę. Co roku choroba zbiera śmiertelne żniwo. Możemy jednak się przed nią bronić. Podpowiadamy w jaki sposób ustrzec się p... więcej »
 
 

AGENCJA WYPŁACI "SUSZOWE"

Data dodania: 2018-10-15
INFORMACJE\\\ W Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa trwa nabór wniosków o pomoc w związku z tegoroczną suszą. Wiadomo już, że do rolników z naszego powiatu trafi pon... więcej »
 
 

PRZYGODY DOKTORA DOLITTLE W BIBLIOTECE

Data dodania: 2018-10-15
WYDARZENIA\\\ 4 października 2018 r. w Powiatowo – Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żurominie gościło Studio Teatralne z Krakowa Krak-Art z przedstawieniem „Nowe przygody Doktora... więcej »
 
 

CHÓR NAUCZYCIELSKI W RYPINIE

Data dodania: 2018-10-15
INFORMACJE\\\ Chór Nauczycielski działający przy ŻCK wziął udział w rypińskim przeglądzie o tematyce patriotycznej. więcej »
 
 

NOWE WYPOSAŻENIE NA ODDZIALE ANESTEZJOLOGII

Data dodania: 2018-10-15
INFORMACJE\\\ 10 pomp infuzyjnych trafiło na oddział Anestezjologi i Intensywnej Terapii żuromińskiego szpitala. Ich zakup kosztował placówkę prawie 24 tysiące. więcej »
 
 

MAPA KSIĘŻY PEDOFILÓW. JEST TAM NASZ POWIAT

Data dodania: 2018-10-12
INFORMACJA\\\ Fundacja „Nie lękajcie się” opublikowała mapę księży pedofilów i ich ofiar. Widnieje na niej ponad 300 przypadków. Oznaczone zostały tam również zdarzenia z t... więcej »
 
 

WYNIKI BUDŻETU OBYWATELSKIEGO. ZWYCIĘZCĄ PLAC ZABAW

Data dodania: 2018-10-12
INFORMACJE\\\ Znane są wyniki tegorocznego głosowania na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Żuromina. Najwięcej głosów mieszkańcy oddali na rozbudowę placu zabaw przy więcej »
 
 

BIEŻUŃ BEZ PUNKTÓW PO STRZELANINIE

Data dodania: 2018-10-12
PIŁKA NOŻNA\\\ Futbol pełen gry ofensywnej, wielu bramek i niezwykłych emocji zaprezentowali kibicom gracze z Troszyna i Bieżunia. Obie ekipy skupiły się na ofensywie, padło aż ... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 522
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat żuromiński - powiat w północno-zachodniej części województwa mazowieckiego z siedzibą w Żurominie. W skład powiatu wchodzą gminy:  Żuromin, Bieżuń, Kuczbork - Osada, Lubowidz, Lutocin i Siemiątkowo zajmując obszar 805 km2

Ok 75% całej powierzchni powiatu stanowi obszar chroniony należący do Górznieńsko - Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego oraz tereny Zielińsko - Rzęgnowskiego Międzyrzecza Skrwy i Wkry, nadwkrzański oraz okolice Rybna i Lidzbarka.

Gospodarka powiatu ma głównie charakter rolniczo-przemysłowy; priorytetowe znaczenie mają inwestycje w zakresie przetwórstwa żywności (siedzibę maja tu m.in. Bakoma oraz Dorpol).

Bliskość stolicy czyni powiat regionem atracyjnym pod wzgledem inwestycyjnym.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola