Belka
Niedziela, 13 Czerwca 2021   imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

WÓJT NAGRODZI NAJLEPSZYCH

Data dodania: 2019-07-08
SAMORZĄD\\\ Samorząd Lutocina nagrodzi najzdolniejszych uczniów ze szkół z terenu gminy. Podczas sesji 24 czerwca podjęto uchwałę o przyznaniu stypendium wójta. To nowość w tym... więcej »
 
 

POMOC SPOŁECZNA W 2018 ROKU

Data dodania: 2019-07-08
INFORMACJE\\\ W Gminie i Mieście Żuromin zadania pomocy społecznej realizowane są przez Miejsko–Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej w Żurominie, z kolei świadczenie wychowawcze „5... więcej »
 
 

POPRAWIALI BUDŻET OBYWATELSKI

Data dodania: 2019-07-08
SAMORZĄD\\\ Żuromińscy radni miejscy musieli podjąć na ostatniej sesji, 26 czerwca, uchwałę dotyczącą Budżetu Obywatelskiego. więcej »
 
 

LETNIE WARSZTATY W M-GOK W BIEŻUNIU

Data dodania: 2019-07-08
WYDAREZNIA\\\ Intensywnie zaczął się pierwszy tydzień wakacji w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Bieżuniu. Oferta zajęć cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. więcej »
 
 

Burmistrz Aneta Goliat otrzymała absolutorium

Data dodania: 2019-07-08
Podczas VIII sesji Rady Miejskiej w Żurominie, 26 czerwca, było bardzo gorąco, ale tylko ze względu na warunki atmosferyczne za oknem. Nikt się nie spodziewał tak spokojnego przebiegu sesji absolu... więcej »
 
 

ZMIANY DYREKTORÓW. COME BACK KAWCZYŃSKIEGO

Data dodania: 2019-07-05
INFORMACJE\\\ Zmiany na stanowiskach dyrektorów szkól w gminie Żuromin. W dwóch na trzy placówki, w których przeprowadzono konkursy, od września pojawią się nowe twarze. więcej »
 
 

PRACOWITE WAKACJE W MUZEUM

Data dodania: 2019-07-05
INFORMACJE\\\ Choć to sezon wakacyjny, w Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu trwają intensywne prace nad przygotowaniem kolejnego wydawnictwa. Wznowienia doczekają się tłumaczenia pie więcej »
 
 

LUBOWIDZKIE ZŁOTKA. MISTRZ VICTORIA!

Data dodania: 2019-07-05
SIATKÓWKA\\\ UKS Victoria Lubowidz pisze historię. Zosia Babska, Nikola Szostek i Oliwia Sieklicka mistrzyniami Polski Kinder+ Sport w Zabrzu. Nasze dziewczęta okazały się bezkonkure... więcej »
 
 

BUS PRZYGNIÓTŁ GO DO ZIEMI.

Data dodania: 2019-07-05
NA SYGNALE\\\ W poniedziałek, 1 lipca na drodze powiatowej relacji Lutocin-Sierpc doszło do groźnego wypadku. Kierujący białym busem 51-latek stracił panowanie nad pojazdem. Samoch więcej »
 
 

STADION JUŻ OTWARTY

Data dodania: 2019-07-05
INTERWENCJA\\\ Stadion w Kuczborku zamknięto na kłódkę, a dzieci ani dorośli nie mogą z niego skorzystać, kiedy chcą – alarmował nas mieszkaniec Kuczborka. Wójt Jacek Grzybick... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 601
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat żuromiński - powiat w północno-zachodniej części województwa mazowieckiego z siedzibą w Żurominie. W skład powiatu wchodzą gminy:  Żuromin, Bieżuń, Kuczbork - Osada, Lubowidz, Lutocin i Siemiątkowo zajmując obszar 805 km2

Ok 75% całej powierzchni powiatu stanowi obszar chroniony należący do Górznieńsko - Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego oraz tereny Zielińsko - Rzęgnowskiego Międzyrzecza Skrwy i Wkry, nadwkrzański oraz okolice Rybna i Lidzbarka.

Gospodarka powiatu ma głównie charakter rolniczo-przemysłowy; priorytetowe znaczenie mają inwestycje w zakresie przetwórstwa żywności (siedzibę maja tu m.in. Bakoma oraz Dorpol).

Bliskość stolicy czyni powiat regionem atracyjnym pod wzgledem inwestycyjnym.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola