Poniedziałek, 23 Stycznia 2017   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Strefa użytkownika Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
 

Powiat żuromiński - powiat w północno-zachodniej części województwa mazowieckiego z siedzibą w Żurominie. W skład powiatu wchodzą gminy:  Żuromin, Bieżuń, Kuczbork - Osada, Lubowidz, Lutocin i Siemiątkowo zajmując obszar 805 km2

Ok 75% całej powierzchni powiatu stanowi obszar chroniony należący do Górznieńsko - Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego oraz tereny Zielińsko - Rzęgnowskiego Międzyrzecza Skrwy i Wkry, nadwkrzański oraz okolice Rybna i Lidzbarka.

Gospodarka powiatu ma głównie charakter rolniczo-przemysłowy; priorytetowe znaczenie mają inwestycje w zakresie przetwórstwa żywności (siedzibę maja tu m.in. Bakoma oraz Dorpol).

Bliskość stolicy czyni powiat regionem atracyjnym pod wzgledem inwestycyjnym.

Wiadomości
 
 

JAK ZYSKAĆ DODATKOWĄ GOTÓWKĘ ZA SZKODĘ NAWET DO...
Data dodania: 2015-01-15

Większość firm ubezpieczeniowych wypłaca tylko część należnych Poszkodowanym pieniędzy, wykorzystując fakt, że jedynie kilkanaście procent z nich ma świadomość swoich praw i odwołuje się od zaniżonej wypłaty, a jeszcze mniej walczy w sądzie o swoje prawa. więcej »
 
 

W Żurominie 28 660. Liczenie jeszcze trwa
Data dodania: 2015-01-15

28 660 zebrał żuromiński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie jest to jednak ostateczna kwota. Liczenie pieniędzy nadal trwa. Szef sztabu Krzysztof Stankowski przyznaje jednak, że rekord w tym roku jest mało prawdopodobny. Z naszych informacji wynika, że rekord padł w Bieżuniu – relację stamtąd przekażemy za tydzień. więcej »
 
 

Żuromin. Orkiestra w Liceum
Data dodania: 2015-01-15

Orkiestrowe granie jako pierwsi w powiecie żuromińskim rozpoczęli uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego imienia Marii Dąbrowskiej w Żurominie. więcej »
 
 

Mieszkańcy Żuromina walczą o ceny paliw
Data dodania: 2015-01-14

Około 50 kierowców z powiatu żuromińskiego wzięło udział w akcji protestacyjnej przeciw wysokim cenom paliw. Kierowcy okupowali dwie największe stacje paliw w Żurominie i tankowali paliwo za grosze. więcej »
 
 

Wiatr zrywa dachy i łamie drzewa
Data dodania: 2015-01-14

Uszkodzone budynki, zerwane linie energetyczne, połamane drzewa. W związku z silnym wiatrem strażacy tylko w ciągu dwóch dni interweniowali 20 razy. więcej »
 
 

Zieluń. "Śniadanka" dla pierwszaków z Zespołu...
Data dodania: 2015-01-13

Nasza akcja "Śniadanko dla pierwszoklasisty" trwa nadal. Tym razem odwiedziliśmy 25 uczniów klas pierwszych z Zespołu Szkół w Zieluniu. więcej »
 
 

Sarnowo. Pijany kierowca na drodze
Data dodania: 2015-01-12

50-letni mieszkaniec gminy Kuczbork w sobotę 13 grudnia szalał po pijanemu po ulicach Sarnowa i Chojnowa. Potrącił rowerzystę. Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu miał prawie 2,8 promila alkoholu. Nie wiedział o Bożym świecie. więcej »
 
 

Żuromin. O kulturze i sztuce, czyli mała wojenka...
Data dodania: 2015-01-12

Finanse Żuromińskiego Centrum Kultury, sytuacja kina i sposób zarządzania placówką przez dyrektora Piotra Wlizłę były jednym z głównych tematów posiedzenia radnych na sesji budżetowej. Dyskusja chwilami była burzliwa. więcej »
 
 

Melioracja doliny rzeki Wkry
Data dodania: 2015-01-11

Podsumowując felietony dotyczące regulacji doliny rzeki Wkry chciałbym przedstawić kilka wypowiedzi dotyczących tego zagadnienia, zebranych przez doktora Stanisława Ilskiego. więcej »
 
 

Powiat żuromiński ma wielu wspaniałych sportowców
Data dodania: 2015-01-10

Jaki był 2014 rok? Przede wszystkim sukcesy odnosiliśmy w siatkówce. Wydarzeniem numer jeden sportowego roku 2014 w powiecie żuromińskim było zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Polski przez Rosario Lubowidz. Swoją siłę pokazał nowy klub na mapie powiatu – Ludus, a jego szef Kamil Łebkowski znów odnosił zwycięstwa w oktagonie. Teodorczyk zmienił Poznań na Kijów. Małachowski walczył o medal Mistrzostw Europy w rzucie dyskiem. Grotkowski obronił tytuł w trójboju siłowym. Co jeszcze wydarzyło się w minionym roku? Wróćmy pamięcią i przypomnijmy sobie te wspaniałe chwile. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 193
Wyszukaj
 

Szybkie pożyczki online i pieniądze dla każdego 24h


 

 

 

 


Internet w polsce

Dodaj artykuł
 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
 
 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola